Image1\
 

      Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie prowadzą akcję w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” strażacy spotkali się z uczestnikami wypoczynku na plażach w Wąbrzeźnie, Przydworzu oraz Wieldządzu, gdzie przekazali informację na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie letniego wypoczynku. Zgromadzeni mieli również okazję w praktyce poznać algorytm udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy wspólnie z policjantami pełnili służbę na wodzie w Wąbrzeźnie oraz w Przydworzu, zwracając uwagę na bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętu wodnego i kąpiących się w jeziorach.Pomimo, że na terenie powiatu wąbrzeskiego nie zgłoszono obozów harcerskich organizowanych pod namiotami na terenach leśnych, funkcjonariusze przeprowadzili akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo w podróży” na polu namiotowym Ośrodka Wypoczynkowego w Przydworzu. Uczestnikom przedstawiono zasady dotyczące zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Od 1 sierpnia w spotkaniach udział wzięło ponad 200 osób. 

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information