Image1\
 

    W dniu 31 października 2018 roku w KP PSP w Wąbrzeźnie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której str. Mateusz Gierlicki i str. Kamil Kłosowski złożyli uroczyste ślubowanie. Przyjmującym ślubowanie był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wąbrzeźnie bryg. Ireneusz Wiśniewski.

    Ślubowanie to bardzo wzniosła chwila w życiu każdego strażaka, która wiąże się z wstąpieniem w szeregi Państwowej Straży Pożarnej – formacji cieszącej się dużym zaufanie wśród społeczności. Ceremoniał składania ślubowania przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej określa Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 września 2001 r., w sprawie ceremoniału składania ślubowania przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Rota ślubowania

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,

świadom podejmowanych obowiązków strażaka,

uroczyście ślubuję

być ofiarnym i mężnym

w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia

nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania,

Ślubuję

przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej

oraz wykonywać polecenia przełożonych.

Ślubuję

strzec tajemnicy państwowej i służbowej,

a także honoru, godności i dobrego imienia służby

oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Po złożeniu ślubowania nastąpiła druga część uroczystości tj. pożegnanie związane z odejściem na zaopatrzenie emerytalne st. ogn. Krzysztofa Chojnickiego.

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information