Image1\
 
     W dniu 30 września 2014 roku ok. godziny 13.00 w wyniku zaprószenia ognia przez zbieracza runa leśnego powstał pożar młodnika i suchej trawy w pobliżu obszarów leśnych leśnictwa Czystochleb.
Niesprzyjające warunki pogodowe, w tym długotrwała susza i silny południowo-wschodni wiatr spowodowały szybki rozwój pożaru w kierunku oddziałów 85 i 86. Mieszkańcy olokicznych domostw widząc dym i ogień przystąpili do gaszenia pożaru i jednocześnie powiadomili o zdarzeniu Stanowisko Kierowania KP PSP, które do działań dysponuje siły i środki pierwszego rzutu z JRG i OSP Zieleń oraz przewidując niekorzystny rozwój sytuacji OSP włączone do KSRG. Następnie uzyskując informacje o rozmiarze zdarzenia alarmuje wszystkie siły i środki z KSRG oraz jednostki OSP z poza systemu. W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu pożar obejmuje ok.1ha i błyskawicznie się rozwija.
    Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń Kompanii Odwodowej Powiatu Wąbrzeskiego. W akcji udział brało 11 zastępów OSP i PSP- łącznie ok 90 strażaków.

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information