Image1\
 

 

    W dniu 17 listopada 2015 roku o godzinie 13.00 w sali widowiskowej WDK w Wąbrzeźnie rozpoczął się koncert zespołu rockowego. Na koncert przybyło ponad 200 osób. W trakcie koncertu w wyniku odpalenia ładunków pirotechnicznych doszło do zapalenia się elementów wystroju sceny. Pierwsza faza pożaru nie została szybko wykryta z powodu spodziewanego dymu towarzyszącego występowi. Jednakże kiedy część uczestników koncertu poczuła zapach spalenizny nastąpiło przerwanie występu. Część  uczestników w sposób mało zorganizowany ruszyła ku wyjściom. Inna część podchodzi do sytuacji z euforią nie zdając sobie sprawy z powstałego zagrożenia. Próby ugaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym okazały się nieskuteczne. Pożar zaczął błyskawicznie rozprzestrzeniać się na zapleczu sceny. Publiczność w popłochu opuściła sale widowiskową. Część z niej szukając różnych dróg wyjścia zagubiła się w zakamarkach budynku. Obsługa koncertu poinformowała o zdarzeniu Stanowisko Kierowania KP PSP, które do działań dysponuje siły i środki pierwszego rzutu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz przewidując niekorzystny rozwój sytuacji część OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Następnie uzyskując informacje o rozmiarze zdarzenia  alarmuje wszystkie siły i środki systemu oraz jednostki OSP spoza systemu. W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu pożar obejmuje całe zaplecze sceny błyskawicznie się rozwija.

    Na szczęście były to tylko ćwiczenia zgrywające pod kryptonimem "Wudek". Miały one na celu przećwiczenie prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru budynku użyteczności publicznej. Oraganizatorami ćwiczeń byli: KP PSP w Wąbrzeźnie, KPP w Wąbrzeźnie oraz Wąbrzeski Dom Kultury. 

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information