Image1\
 

     W dniu 1 kwietna 2016 r. w hali sportowej Kujawianka przy III Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu, rozegrano II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Strażaków na Ergometrze Wioślarskim. W mistrzostwach brali udział strażacy: Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie, Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy, Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu, Komendy Powiatowej PSP w Radziejowie, Komendy Powiatowej PSP w Świeciu, Komendy Miejskiej PSP w Toruniu, Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie, Komendy Powiatowej PSP w Żninie oraz Komendy Powiatowej PSP w Lipnie. Rozegrano starty indywidualne na dystansie 1000 m – rywalizowało 53 strażaków, następnie starty drużynowe sztafety na dystansie 2000 m (4 X 500 m) – rywalizowało 13 czteroosobowych drużyn.

Mistrzostwom patronował Starosta Inowrocławski oraz Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. 
W klasyfikacji indywidualnej open:

- pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu Paweł KORGOL,

- drugie miejsce reprezentant Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie Karol DZIELSKI,

- trzecią lokatę wywalczył również reprezentant Komendy Powiatowej w Wąbrzeźnie Patryk PIÓRKOWSKI
W klasyfikacji indywidualnej M35 (powyżej 35 lat):

- pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu Paweł KORGOL,

- drugie miejsce reprezentant Komendy Powiatowej PSP w Lipnie Piotr DZIERŻANOWSKI,

- trzecią lokatę wywalczył reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Toruniu Robert STEGNICKI. 
W klasyfikacji drużynowej w sztafecie na 2000 m na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie. Drugą lokatę ex aequo wywalczyły drużyny Komendy Miejskiej w Bydgoszczy oraz Komendy Miejskiej w Toruniu.
Ukoronowaniem zmagań była drużynowa rywalizacja strażaków w CrossFit. I miejsce zajęła drużyna z KP PSP w Inowrocławiu, II miejsce Komenda Miejska PSP w Toruniu, zaś III miejsce drużyna złożona z przedstawicieli komend z województwa kujawsko pomorskiego.

 

 
 
 
 
 

Copyright © 2011 - Joomla Templates modified by Gorczynski Design All Rights Reserved

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz na to zgodę kliknij OK.

EU Cookie Directive Module Information